Marko ziet opeens weer mogelijkheden voor Verstappen: 'Hebben iets anders geprobeerd' Formule 1
Formule 1

Marko ziet opeens weer mogelijkheden voor Verstappen: 'Hebben iets anders geprobeerd'

Marko ziet opeens weer mogelijkheden voor Verstappen: 'Hebben iets anders geprobeerd'

Helmut Marko was na de sprintrace nog pessimistisch over de kansen van Max Verstappen. Een podiumplek in de Grand Prix zou als een overwinning aanvoelen, gaf de topadviseur aan. Nu Verstappen een vierde startplek gepakt heeft, is Marko opeens veel positiever. Dat is verrassend, want Verstappen zelf had weinig vertrouwen in een goede afloop van de race.

Marko sprak na de sprintrace nog uit dat Verstappen vooral een goede startpositie moest bemachtigen. De topteams zijn aan elkaar gewaagd, en dat betekent dat je veel in vuile lucht rijdt als je niet vooraan start. Marko hoopte dat met Verstappen te vermijden, maar Christian Horner gaf vlak voor de kwalificatie al aan dat Red Bull Racing qua afstelling nog meer op de race zou focussen, omdat het bandenmanagement doorslaggevend zal zijn.

Wijziging op het laatste moment

'We hebben al gezien dat het ontzettend dicht bij elkaar zit', vertelt Marko bij het Oostenrijkse ServusTV. 'Bij de laatste snelle ronde hebben we iets anders geprobeerd. Dat ging in de eerste sector nog goed', weet Marko. In die eerste sector verbeterde Verstappen zich met meer dan twee tienden en klokte hij de snelste sectortijd van iedereen. 'In de volgende sectoren werden de banden toch zwakker.'

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

max verstappen lewis hamilton ferrari red bull china
Verstappen zal wederom op Ferrari moeten letten.

Verstappen had met een combinatie van zijn ideale sectoren de snelste tijd van Piastri kunnen verslaan, al is het onduidelijk wat Red Bull voor de laatste Q3-ronde precies aangepast heeft. Marko is in ieder geval wel tevreden. 'Uiteindelijk hebben we belangrijke kennis voor de race opgedaan en de achterstand teruggebracht. De achterstand op McLaren is duidelijk minder dan we dachten. Het verschil bedraagt nu ongeveer een tiende, ook als je de ideale sectortijden combineert. Alles ligt dus nog open', meent Marko.

Strategie prijsgegeven

'Het belangrijkste onderdeel gaat zijn hoe de banden reageren', weet Marko. Verstappen lijkt weinig vertrouwen te hebben in dit onderdeel, maar Marko is optimistischer en denkt dat Red Bull beter voor de dag kan komen dan in de sprintrace. Daarnaast is de kans groot dat de Grand Prix iets minder afhankelijk is van het managen van de banden. Marko denkt dat ook de overwinning nog tot de mogelijkheden behoort.

In de sprintrace moesten de coureurs namelijk negentien ronden overleven met de mediumbanden. De Grand Prix-afstand is drie keer zo groot, maar de coureurs rijden dan vermoedelijk drie stints, waarvan twee op harder rubber. 'Godzijdank hebben we nog twee sets harde banden en een set mediumbanden. We gaan er al vanuit dat het een tweestopper wordt', zo maakt Marko geen geheim van de strategie. 'Max kan snel de situatie omkeren, als de auto meewerkt. Ik geloof dat alles openligt voor de race', zo sluit hij positief af.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws