Het team van Williams is op het matje geroepen door de FIA nadat ze te laat waren met het aanleveren van de camerabeelden van de achtervleugel. Dit kan het team van Carlos Sainz en Alexander Albon nog wel eens duur komen te staan, want een flinke straf ligt op de loer voor het team uit Grove.
Na de Grand Prix van Australië maakte de FIA bekend nog strenger te gaan controleren op het flexen van de achtervleugel. Hierdoor moesten sommige teams de configuratie van de achtervleugel al aanpassen voor de tweede ronde van het 2025-seizoen. Voor deze controles moeten de teams beelden aanleveren, zodat de FIA kan analyseren in welke mate de achtervleugel daadwerkelijk beweegt. Dit moet binnen een uur na een sessie gebeuren, en dat is het team van Williams niet gelukt.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

De eerste en enige vrije training van de Grand Prix van China werd vrijdag verreden, waarna Williams dus langer dan toegestaan erover deed om de beelden van de achtervleugel op te sturen. Hierdoor wordt het team van James Vowles op het matje geroepen. De stewards kwamen met het volgende statement. 'Het Atlassian Williams Racing Team is erin gefaald om de videobestanden op te sturen van de draadloze voorwaartse en achterwaartse camera's binnen een uur na de eerste vrije training', zo luidt de toelichting.
Williams heeft nog niets laten weten
'Dit moet gebeuren zoals beschreven in de procedure 'Aanvullende diagnose' van de Technische Richtlijn TD034L. De videobestanden die door deze camera’s worden opgenomen, worden gebruikt om de naleving van de eerste alinea van artikel 3.2.2 en van artikel 3.15.16 van het Technisch Reglement Formule 1 2025 te controleren', zo vervolgt de wedstrijdleiding. Williams zelf heeft nog niets laten weten over het statement, dus het is nog afwachten wat de gevolgen hiervan zullen zijn.
In de sprintkwalificatie presteerde Alexander Albon wederom goed. De Thais-Britse coureur klokte de negende tijd in zijn Williams. Carlos Sainz kende een minder goede vrijdag in China, aangezien hij niet verder kwam dan een dertiende plaats in zijn bolide. Vorig weekend in Australië eindigde Albon knap als vijfde, dus het team van Williams zal hopen op een herhaling van vorige week. Williams moet zich pas om 8:30 uur lokale tijd op de zaterdagochtend melden, waardoor de startvolgorde dus nog niet definitief is tot vlak voor de sprintrace.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties