Mark Hughes geeft toe zwaar verrast te zijn door de uitslag van de sprintkwalificatie in China. McLaren beschikte volgens Hughes ook in deze sessie over de snelste auto, maar kwam niet verder dan de derde en zesde startposities. De succesvolste coureurs uit het deelnemersveld profiteerden van een slechte strategie bij McLaren, en grepen de beste startplekken onder de neus van het papaja-duo.
Hughes vindt het belangrijk om eerst complimenten uit te delen aan de twee beste coureurs van de dag. 'Laten we eerst even stilstaan bij het geweldige werk dat Lewis Hamilton leverde om poleposition voor de Chinese sprintrace te pakken in zijn tweede weekend voor Ferrari, waarbij hij zijn worstelende teamgenoot, Charles Leclerc, ruim versloeg. Laten we ook even erbij stilstaan dat Max Verstappen de eerste startrij haalde, terwijl dit totaal buiten bereik van de Red Bull zou moeten liggen', schrijft de Brit voor The Race.
McLaren gooit het weg
De Britse journalist vindt het nodig om eerst Hamilton en Verstappen positief te benoemen, omdat hij vervolgens aangeeft dat McLaren het uit handen gegeven heeft. 'McLaren is nog altijd het snelste team, ook al kwalificeerden Oscar Piastri en Lando Norris zich slechts als derde en zesde. Hoe kwam dat? McLaren pakte haar run plan volledig verkeerd aan, achteraf gezien', luidt de conclusie van de Brit.
McLaren reed als enige twee snelle ronden in SQ1. 'Ze speelden juist op veilig met eerst een snelle ronde, dan een ronde om de banden af te laten koelen, en dan nog een snelle ronde. In SQ3 krijg je maar één set banden', zo wijst Hughes op het sportieve reglement. 'Ze hadden poleposition nog kunnen redden, al hielp de harde wind ook niet voor een auto, die daar gevoelig voor is.' Vooral Lando Norris maakte daardoor meerdere fouten.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

'Wellicht voelde McLaren zich aangemoedigd door het feit dat ze vier tienden sneller waren dan wie dan ook in de vrije training. Het plan van McLaren betekent echter dat de coureurs 2,6 kilogram extra brandstof moesten meenemen in hun eerste ronden, wat ongeveer een tiende kost, en de banden waren over hun piek heen in de tweede ronde', somt Hughes op, die ook aangeeft dat het circuit steeds sneller werd, waardoor de eerste SQ3-ronden niet op een ideale baan plaatsvonden.'
Verstappen perst er alles uit
De rest wilde juist alles op alles zetten om de rondetijd te maximaliseren. 'Ferrari, Red Bull, en Mercedes hadden al gezien hoe snel McLaren was, en kozen juist voor één snelle ronde, waarbij ze minder brandstof meenamen, en laat de baan op konden gaan. Dit bood Hamilton de kans om poleposition te pakken, en Verstappen ging extreem laat naar buiten om alles uit de situatie te persen', zo krijgt Verstappen een compliment. 'De Nederlander kwam slechts 0,018 seconden tekort op poleposition.'
Aan de beste sectortijden is ook te zien dat McLaren sneller was dan Hamilton en Verstappen. Alle vier de coureurs reden een 1:30,8 als je hun ideale sectortijden zou combineren, alleen verdeelde Piastri en Norris deze sectortijden over twee ronden. Daarnaast is te zien dat Norris in de eerste sector nog 0,239 seconden sneller gaat dan Piastri, wat hij in de overige twee sectoren weer inlevert. Als je de beste sectoren van de McLarens dus combineert, was zelfs een 1:30,5 haalbaar. Deze sectortijden zijn dus zelfs gereden met ofwel meer brandstof (eerste ronde) ofwel oudere banden (tweede ronde).
Sector | Piastri | Norris | Hamilton | Verstappen |
Sector 1 | 24,248 | 24,009 | 24,261 | 24,269 |
Sector 2 | 27,317 | 27,425 | 27,249 | 27,361 |
Sector 3 | 39,245 | 39,397 | 39,339 | 39,237 |
Ideale rondetijd | 1:30,810 | 1:30,831 | 1:30,849 | 1:30,867 |
De verwachting is wel dat McLaren in de sprintrace de snelle auto nog kan benutten. De bandenslijtage zal cruciaal worden, wat McLaren een kans geeft om de aanval weer te openen op Hamilton en Verstappen. Waar Piastri alleen deze twee coureurs hoeft in te halen, moet Norris vanaf de zesde plek ook eerst een weg langs George Russell en Charles Leclerc vinden.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties