norris mclaren suzuka 1382772h Opinie
Opinie

Plooij met bizarre observatie: 'In die bocht pakte McLaren wel zeven tienden!'

norris mclaren suzuka 1382772h

Jack Plooij is flink geschrokken van de dominantie van McLaren. De pitreporter van Ziggo Sport denkt wel dat de oorzaak van die dominantie makkelijk te vinden is. Plooij wijst daarbij op de flexibele vleugels van de MCL39, en denkt ook niet dat de FIA hiertegen zal ingrijpen. De analist is alleen kritisch op het strategische team van McLaren.

Max Verstappen wist McLaren in Japan nog te verrassen, maar Plooij denkt dat die kans in Bahrein nihil is. McLaren was met beide coureurs op de vrijdag duidelijk sneller dan alle andere teams. George Russell was best of the rest op de derde plek, met een achterstand van ruim een halve seconde. 'Dit verwachtten we vooraf al een beetje, en dat bleek ook zo te zijn', zo ziet Plooij zijn vermoedens bevestigd worden.

McLaren met extreme vorm van dominantie

Plooij denkt dat McLaren vooral in het middengedeelte het verschil weet te maken. 'Dat was vooral het geval in de tweede sector. In bocht 10 pakten ze geloof ik wel zeven tienden, dat is echt bizar!' roept Plooij uit. Bocht 10 is de meest technische bocht op het circuit, waarbij de coureurs een krappe linkerbocht moeten nemen. Daarna volgt een DRS-gedeelte, waardoor de exit uit bocht 10 ook van groot belang is voor het neerzetten van een goede rondetijd.

Ook in de racesimulaties was McLaren het snelst. Oscar Piastri was goed onderweg met de harde banden, terwijl Lando Norris de snelste coureur was op de zachte banden. Verstappen reed op diezelfde zachte banden, en moest per ronde zo'n zes tienden toegeven op Norris. 'Het was een beetje te verwachten, maar ze laten het wel zien. Misschien hebben we van de andere teams en rijders nog niet alles gezien, maar dit is wel een statement. Goedemiddag! Ze staken er echt met kop en schouders bovenuit', aldus Plooij.

Geen sprake van valsspelen

Uiteraard komen ook de flexibele vleugels van McLaren aan bod. Op de beelden is te zien dat de McLaren-achtervleugel nog net zo hard doorbuigt als eerder in het seizoen of in 2024, ondanks verschillende ingrepen door de FIA. 'Die gast die de vleugels bij Red Bull maakte, doet het nu bij McLaren', zegt Plooij met een verwijzing naar Rob Marshall. De Brit is nu actief bij McLaren als hoofdontwerper.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

max verstappen podium 1 australie 2025 1 rob marshall lando norris george russell 1
Marshall is nu erg belangrijk voor McLaren.

In het verleden werkte Marshall negentien jaar voor Red Bull Racing, maar daar kwam hij in zijn laatste jaren op een zijspoor terecht. 'Hij deed het eerst bij Red Bull, en doet het nu bij McLaren. Nu zegt Red Bull dat het illegaal is, terwijl hij het bij Red Bull al gedaan heeft', zo vindt Plooij die instelling kinderachtig. Technisch directeur Pierre Waché ging in de wintertest al op bezoek bij de FIA, om de flexibele vleugels aan te kaarten, waarna de FIA dus maatregelen aankondigde. Die maatregelen lijken weinig effect te hebben gehad. 'Zeker niet', zegt Plooij, als hem gevraagd wordt of de vleugels van McLaren illegaal zijn.

Plooij is wel kritischer op het strategische team van McLaren. Na drie Grands Prix en een sprintrace heeft McLaren pas twee overwinningen. In Japan werd het team dus nog afgetroefd door Verstappen. Plooij vindt dat McLaren strategisch meer had kunnen proberen om de Limburger te verslaan. 'Ze gingen samen de pits in. Ze hadden Oscar Piastri gewoon kunnen laten rijden', zo baalt hij ervan dat McLaren haar coureurs koste wat kost dezelfde strategie wil geven.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws