McLaren heeft in Australië haar dominantie getoond, maar kreeg op de zondag alsnog te maken met Max Verstappen. De Nederlander wist niet te winnen, maar zette McLaren wel met enig succes onder druk. Christijan Albers geniet van de kunsten van Verstappen, en merkt op dat er slechts één andere coureur was, die net zo scherp was.
In de kwalificatie was McLaren uiteindelijk verreweg het snelste, maar na de eerste ronden uit Q3 stond Verstappen nog verrassend bovenaan. In de race was Verstappen ook de enige coureur, die het McLaren lastig wist te maken. In de openingsronde greep de wereldkampioen al de tweede plek van Oscar Piastri. 'Je merkt wel die vechtersmentaliteit van Max', zegt Albers bij de Formule 1-podcast van De Telegraaf.
McLaren speelde het bij de start juist handig uit, en zorgde dat Verstappen geen gaatje kon vinden. 'Bij de start zit hij aan de buitenkant ook in de knoop', ziet de Eindhovenaar. Toch wist Verstappen bij de start toe te slaan. 'Als het droog was geweest, had hij hem er bij Lando Norris naast gezet. In de regen weet je dat degene aan de binnenkant naar buiten komt. Hij remt dan wat eerder, maar het geniale van Max is dat hij dat doet om de auto beter op te lijnen voor de tweede bocht. Dat zijn de capaciteiten die hij bovenin heeft, hij kan zo snel schakelen.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen rijdt dus meteen buitenom bij Piastri, maar zoals op bovenstaande afbeelding te zien is, is hij de enige in de top zeven die deze lijn neemt. 'Dromen zoveel andere coureurs dan?' vraagt Albers zich af. 'Je ziet duidelijk die kartstijl terugkomen. Hij lijnt hem buitenom op, en daar is meer grip, omdat daar minder rubber ligt. Zijn stuurhoek is minder, waardoor hij meer snelheid kan meenemen. Als je dan bij Piastri kijkt, heeft hij meer stuurhoek. Als je dan op het gas gaat, heb je constant momenten van overstuur, waardoor je veel moeilijker op het gas kan gaan. Max heeft een veel vloeiendere lijn. Hij neemt zo veel snelheidsverschil mee.'
Albon let goed op
Albers haalt de kartstijl al aan in de actie van Verstappen, en het is dan ook geen toeval dat Alexander Albon - buitencategorie in de karts - de enige andere is die Verstappen nadoet. 'Charles Leclerc schiet een beetje naar buiten, waardoor Lewis Hamilton moet liften. Dan zie je dat Alexander Albon ook voor de buitenkant gaat. Hij heeft datzelfde momentum als Verstappen. Hij heeft veel meer snelheid.' De Williams-coureur haalde zo Hamilton bij de start in, en eindigde uiteindelijk als vijfde in Australië.
Gemiste kans voor Ferrari
McLaren was over de gehele race wel duidelijk het snelste team, beseft Albers. 'Je merkt dat McLaren de voorsprong uit vorig jaar heeft meegenomen. Dat werd vorig jaar een beetje verdoezeld door hun wanprestaties en door de prestaties van Max', zo wijst hij op de vele strategische blunders en individuele fouten van McLaren.
'Ferrari heeft het hele weekend weggegooid', vindt de oud-coureur. 'In de kwalificatie presteerden ze ondermaats. In de race was Lewis Hamilton aangesloten achter Max Verstappen. Verstappen maakt dan een pitstop, en het is dan leuk dat Hamilton een ronde aan de leiding reed met Ferrari, maar hij had ook naar binnen moeten gaan. Dan had hij misschien derde gelegen', merkt Albers op. De Ferrari-coureurs vielen op dat moment terug tot de negende en tiende plek. Hamilton eindigde uiteindelijk als tiende.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties