max verstappen red bull racing bahrein 2025 zaterdag kwalificatie Formule 1
Formule 1

Red Bull heeft Verstappens remmen onder Parc Fermé gewijzigd, FIA geeft update

max verstappen red bull racing bahrein 2025 zaterdag kwalificatie

Max Verstappen kampte op vrijdag en zaterdag met meerdere problemen met de auto. Hij had geen balans, geen grip en daar kwam ook nog een remprobleem bij. Het voelde alsof hij, in die hitte, op ijs aan het rijden was. Helmut Marko stelde dat er iets fundamenteel mis was, en dat ze met de FIA zouden overleggen wat er vervangen mocht worden om een pitstart te vermijden.

Verstappen kwalificeerde op P7 na een moeizame zaterdag in Bahrein. In de hitte van VT3 kwam de auto niet vooruit, maar onder koelere omstandigheden tijdens de kwalificatie ook niet. De RB21 had een probleem met de remmen, waardoor Verstappen een compleet ander gevoel had in de auto. Hij moest zijn snelle rondes een paar keer afbreken, omdat hij niet door bepaalde bochten kon komen.

Na de kwalificatie is Red Bull direct gaan zoeken naar de oorzaak van het remprobleem. Volgens teambaas Christian Horner lag het niet zo zeer aan het materiaal, maar aan de afstellingen van de remmen. Marko zat er ook direct bovenop. 'We moeten het probleem uitzoeken en daarna met de FIA overleggen, om te kijken of we de remblokken mogen aanpassen, bijslijpen of vervangen', gaf de Oostenrijker aan.

Remmen zijn aangepast

Red Bull wilde dit vanzelfsprekend het liefst wijzigen zonder dat Verstappen in de pitstraat zou moeten starten. De FIA heeft voorafgaand aan de race laten weten dat Red Bull dit heeft aangevraagd en dat het verzoek is goedgekeurd, waardoor een aantal dingen onder Parc Fermé zijn gewijzigd. Dit heeft geen invloed op de startpositie van Verstappen.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Red Bull heeft Verstappens remmen onder Parc Fermé gewijzigd, FIA geeft update
Wat er is gewijzigd aan de RB21 van Verstappen. (Bron: FIA)

Deze onderdelen hebben allemaal te maken met het remsysteem van de bolide. De RHS front brake IR sensor is een infraroodsensor die aan de rechtervoorrem zit en de temperatuur van de remmen meet, zodat het team precies weet hoe warm de remmen worden tijdens het rijden. De LHS rear brake caliper cooling spat is een onderdeel aan de linkerachterrem dat helpt bij het koelen van de remklauw, zodat deze niet oververhit raakt.

Front and rear brake friction material verwijst naar het wrijvingsmateriaal (zoals remblokken) dat wordt gebruikt bij de voor- en achterremmen om de auto af te remmen – dit materiaal slijt en moet regelmatig vervangen worden. Tot slot zijn parameter changes associated with the brake friction material replacement aanpassingen in de instellingen van de auto, zoals rembalans of temperatuurgrenzen, die nodig zijn wanneer het wrijvingsmateriaal wordt vervangen, zodat de nieuwe remonderdelen goed samenwerken met de rest van het systeem.

Wat betekent het voor de race?

Red Bull hoopt dat de remproblemen van zaterdag hiermee verholpen zijn. Het veranderen van deze onderdelen onder Parc Fermé heeft, zoals al gezegd, geen gevolgen voor Verstappens startpositie. Hij zal om 17:00u Nederlandse tijd dus gewoon van P7 starten. De wijzigingen aan de remmen kunnen ook op het gebied van bandenmanagement voordelig zijn.

Remmen die efficiënter werken of beter gekoeld worden, zorgen voor minder hitteoverdracht naar de velgen en de banden, wat kan helpen de bandentemperatuur stabieler te houden. Verstappen gaat sowieso met een bandenvoordeel de race in, aangezien hij met twee sets harde banden en één set mediums optimaal voorbereid is op de slijtageslag van Bahrein.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws