Ferrari ging afgelopen zondag met de bolides van beide coureurs in de fout. Zowel Lewis Hamilton als Charles Leclerc werd enkele uren na de race gediskwalificeerd. Ralf Schumacher is dan ook bijzonder kritisch op de Italiaanse renstal en de Duitser kan zich niet aan de indruk onttrekken dat deze fout gevolgen gaat hebben binnen de organisatie.
Het Formule 1-team beleefde een weekend met twee gezichten. Op zaterdag wist Hamilton tot veler verbazing de sprintrace vanaf pole naar zijn hand te zetten, maar in de hoofdrace kon het team geen potten breken met P5 en P6. Niet alleen was de SF-25 niet snel genoeg om de andere topteams echt uit te dagen, maar tot overmaat van ramp werden beide coureurs ook nog eens uit de uitslag geschrapt. Leclerc verloor zijn vijfde plaats omdat zijn bolide te licht was, terwijl bij Hamilton de skid blocks te ver waren afgesleten.
Door de diskwalificatie in China en het tegenvallende resultaat uit het openingsweekend in Australië staat Ferrari in het constructeurskampioenschap pas op de vijfde plaats met slechts zeventien punten, terwijl McLaren er nu al 61 meer heeft. Maar vooral de diskwalificatie van beide coureurs in China kan volgens Schumacher wel eens interne gevolgen hebben. De Duitser spreekt namelijk van een onacceptabele fout van het team.
'Bij Leclerc ontbrak een stukje van zijn voorvleugel. Daar kun je over discussiëren, maar dat stukje zorgde niet voor twee kilogram verschil', begint Schumacher tegenover het Duitse Sky. 'Je moet altijd een veiligheidsmarge hanteren, realistisch gezien van minimaal anderhalve kilogram. Dus ja, dat zou ik incompetentie noemen', maakt Schumacher, die niet op de hoogte was van het feit dat Ferrari bij de weging een nieuwe vleugel mocht monteren, van zijn hart geen moordkuil.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Fout bij Hamilton 'nog erger', grijpt Ferrari in?
Waar Schumacher de fout aan de zijde van Leclerc ergens nog kon begrijpen, daar gold dat niet voor die bij Hamilton. De broer van zevenvoudig wereldkampioen Michael Schumacher vindt het onbegrijpelijk dat het zo ver heeft kunnen komen. 'Na de sprintrace op zaterdag zou je verwachten dat de engineers weten wat ze doen. De slijtage op de plank was duidelijk zichtbaar, dus dit zou niet mogen gebeuren', zo oordeelt Schumacher.
Dat het team van Ferrari, ondanks een dubbele finish, door een paar eigen fouten toch puntloos blijft op zondag, zal volgens Schumacher wel eens grote gevolgen kunnen hebben. 'Ik zou zeggen dat er intern enkele serieuze gevolgen zullen zijn. Ze zullen dit niet zomaar voorbij laten gaan, want het feit is dat ze de snelheid hadden', stelt de Duitser. 'De zaterdag was geweldig, zondag waren ze iets langzamer en nu zijn ze gediskwalificeerd, ondanks het feit dat ze de intentie hebben uitgesproken om voor het wereldkampioenschap te vechten. Dat is gewoon onacceptabel', is Schumacher zeer kritisch op de Italiaanse renstal.
Aanpassing regels noodzakelijk?
Het is een bittere pil voor Ferrari, maar Schumacher kan weinig met de vraag of de regels wellicht moeten worden aangepast. 'Als je een veiligheidsmarge van twee kilogram neemt, dan heeft Leclerc de hele race met 2,5 kilogram minder gereden. En als je weet dat tien kilogram tot wel drie tienden per ronde waard kan zijn, dan zie je pas hoe groot het voordeel kan zijn. Het is namelijk iedere ronde gedurende de hele race. Dat telt dus op', stelt Schumacher dat het over de hele race best wel wat tijdwinst kan hebben opgeleverd. 'Daarom zijn de reglementen zo streng en ze zijn op iedereen van toepassing. Ik sta dus volledig achter de gevolgen. Die zijn helemaal juist en gerechtvaardigd', sluit de 49-jarige Duitser af.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties