Andrea Kimi Antonelli heeft een enorm goede indruk achtergelaten in de Formule 1. Afgelopen jaar liet de Italiaan in eigen land in tien minuten tijd al op positieve en negatieve wijze zien dat hij bijzonder is, en dat beeld werd in Australië bevestigd. Damon Hill is zeer lovend over de jongste coureur van het deelnemersveld, en vergelijkt hem met zijn naamgenoot, en met Max Verstappen.
Antonelli eindigde in Australië uiteindelijk ruim een seconde achter teamgenoot George Russell. Zo dicht was de Italiaan dan ook in de buurt van het aanscherpen van een record van Max Verstappen, want als Antonelli op het podium geëindigd was, zou hij de jongste coureur ooit zijn geweest met die prestatie. De tijd dringt wel voor het Mercedes-talent: als hij het record van Verstappen wil overnemen, moet hij in China of Japan op het podium komen te staan.
Vergelijking met Verstappen
Antonelli en Verstappen zijn de twee jongste coureurs, die ooit punten pakten in de Formule 1. Beide coureurs sloegen dan ook verschillende opstapklassen over. Verstappen sloeg de Formule 2 over, terwijl Antonelli de Formule 3 oversloeg. David Coulthard brengt ter sprake dat Kimi Räikkönen ook met heel weinig ervaring naar de Formule 1 ging, toen de Fin in 2001 voor Sauber debuteerde. Räikkönen greep ook meteen een punt met een zesde plek, en maakte het jaar daarna de overstap naar McLaren, waar hij aan Coulthard gekoppeld werd.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Damon Hill trekt meteen de vergelijking met Verstappen. 'Räikkönen had veel meer natuurlijk talent dan ik had, want hij blonk meteen uit bij zijn eerste test. Dat is hetzelfde met Max, nietwaar?' geeft de 64-jarige Brit aan. 'Sommige coureurs hebben het talent om dat hele traject over te slaan, waarin je jezelf probeert te bewijzen. Op de een of andere manier kunnen zij mensen meteen van hun magie overtuigen. Ik denk dat Kimi Antonelli dat ook wel heeft', laat de Brit optekenen.
Contrast met Lawson
Niet alle debutanten hebben die wow-factor. Coulthard wijst op het contrast met Liam Lawson. 'Ik deed een aantal evenementen in Melbourne, waaronder eentje met Liam Lawson en Max Verstappen. Verstappen was zoals altijd de rust zelve, en temperde de verwachtingen een beetje. Hij zei al dat ze niet de favorieten zijn', zo deelt Coulthard de woorden van Verstappen in aanloop naar de eerste Grand Prix. 'Liam kwam op mij over als een konijntje, dat recht in de koplampen van een auto keek. Het was alsof hij nu pas besefte voor wat voor uitdaging hij staat', zo leeft de Schot mee met de teamgenoot van Verstappen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Hill voegt daaraan toe dat coureurs tegenwoordig sowieso erg open zijn in de media, en gewoon zeggen wat ze vinden. Hij vergelijkt het met zijn eigen generatie, waarin coureurs veel geslotener waren. 'Lando is heel eerlijk en oprecht. Max houdt er niet van om in de schijnwerpers te staan. Dat is best opvallend', zo wijst hij erop dat veel van zijn leeftijdsgenoten juist veel opener zijn, nadat ze met sociale media zijn opgegroeid.
De Brit denkt in ieder geval dat Lawson in 2025 voor een grote uitdaging komt te staan. 'Liam is heel serieus in interviews, maar wel ook oprecht. Dat zal hem wel helpen, maar als je in de schijnwerpers stapt bij een groot team heb je met een hele andere wereld te maken. Je kan in de Formule 1 ook vrij onopvallend zijn, maar in een topteam lig je altijd onder een vergrootglas', weet Hill. Sergio Pérez, Lawsons voorganger, had in zijn laatste seizoenen haast wekelijks te maken met de druk van de media.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties