Max Verstappen lijkt er steeds meer vanuit te gaan dat hij volgend jaar weer met nummer 33 rondrijdt. De viervoudige wereldkampioen geeft aan dat Red Bull Racing momenteel het vierde team in de pikorde is. Christijan Albers merkt dat het plezier even wat minder is bij de Limburger, maar geeft ook aan dat de prestaties van Verstappen daar niet onder lijden.
In de nabeschouwing van Viaplay wijst Albers zijn uitblinker van de kwalificatie aan: George Russell. 'Hij laat het elke keer weer zien. Hij is niet de stoerste van de grid, maar hij heeft het echt goed gedaan', weet Albers, nadat de Mercedes-coureur als grote verrassing de tweede startplek veroverde. 'Hij is ook echt constant, ook in de kwalificatie. Hij geeft toch zijn visitekaartje weer af. Zak Brown kan wel positief doen, maar Russell staat er wel mooi tussen.'
Albers is sowieso wel te spreken over het rijdersduo van Mercedes. 'Ik vind die Kimi Antonelli fantastisch. Hij neemt het maximale van het circuit. Je ziet bij de onboardbeelden dat hij er vol voor gaat. Hij heeft geen commitments in zijn leven, behalve de Formule 1. Dat is mooi om te zien', zo is Albers blij met de jeugdige instelling van de 18-jarige Italiaan, die in Melbourne knap debuteerde met een vierde plek.
Verstappen met matig materiaal
'Russell was natuurlijk de verrassing. Dat zag niemand aankomen, en daardoor viel Verstappen terug tot de vierde tijd', weet Albers. Verstappen kwam wel nog tot op 0,024 seconden van de tijd van Lando Norris, maar werd dus nog een plekje terug verwezen. 'Russell heeft het gewoon supergoed gedaan. Max haalt gewoon het maximale eruit. Hij is zijn salaris dubbel en dwars waard', zegt Albers over de wereldkampioen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

'Dat is gewoon zo, het is ongelofelijk wat hij steeds vindt', vervolgt de Eindhovenaar in zijn analyse van Verstappen. 'Liam Lawson was natuurlijk teleurstellend, maar het laat ook zien hoe ontzettend moeilijk het is om naast Verstappen te rijden. Het is knap dat hij ertussen staat. Ik vrees wel voor de race', zo sluit Albers zich eerder bij Verstappen aan dan bij Helmut Marko of Christian Horner.
Albers ziet wel terug in de interviews dat Verstappen ook die zorgen deelt. 'Het is moeilijk om te zien, als je ziet hoe eager hij eerst was. Dat is hij nog steeds. Die vechtlust van die jongen is ongelofelijk, maar hij is aan die dominantie gewend geraakt. Hij werkt er ook zo hard voor om zo sterk te zijn. Nu het wat meer tegenzit, merk je dat hij het wat moeilijker heeft met die interviews', weet Albers. 'Ze wisten al in Bahrein dat ze er niet bij zaten, en we zagen het ook in Melbourne. Je moet toch optimaliseren, en dat doet hij ook heel goed. Dan kun je met opgeheven hoofd de paddock verlaten, want hij heeft het wel supergoed gedaan.'
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties