In de Formule 1 wordt er veel gespeculeerd over transfers van teambazen en coureurs. Ook willen er nog wel eens jonge coureurs naar voren geschoven worden als potentiële vervangers voor rijders op de huidige grid. Bij het Geruchtencircuit lees je alle laatste suggesties rondom de toekomst van de Formule 1.
Maandag 24 maart:
'Lawson lijkt F1-kansen definitief te verspelen, Red Bull denkt aan Colapinto'
De start van Liam Lawson bij Red Bull Racing heeft al een hoop losgemaakt in de wereld van de Formule 1, en niet op een positieve manier. De Nieuw-Zeelander heeft nog geen indruk weten te maken naast Max Verstappen en er wordt nu al gesproken over een mogelijke rijderswissel. Yuki Tsunoda zou nu al op de nominatielijst staan om Lawson te vervangen. Beide coureurs staan nog op nul punten dit seizoen, maar de coureur van Racing Bulls heeft toch een hoop indruk weten te maken.
Als deze rijderswissel daadwerkelijk zijn doorgang vindt voor de Grand Prix van Japan, dan is het nog maar de vraag of Lawson bij het zusterteam van Red Bull aan de slag kan. De Spaanse tak van Motorsport.com meldt namelijk dat Franco Colapinto op de radar staat bij Red Bull. De Argentijn werd al eerder genoemd als mogelijke kandidaat voor het stoeltje naast Tsunoda, maar het team besloot voor Isack Hadjar te gaan. Nu moet Red Bull gaan overleggen met Alpine als het Colapinto wil overnemen, aangezien de reservecoureur al voor het seizoen werd genoemd als vervanger van Jack Doohan, die een aantal races heeft om te overtuigen dat hij in de Formule 1 hoort.
Woensdag 26 februari:
'Susie Wolff wil zich kandidaat stellen voor FIA-presidentschap'
Volgens het Italiaanse Autosprint lijkt Susie Wolff haarzelf kandidaat te willen stellen voor het presidentschap van de FIA. Aan het einde van dit jaar wordt de president van het bestuursorgaan gekozen en momenteel lijkt Mohammed Ben Sulayem de grote favoriet. De vrouw van Mercedes-teambaas Toto Wolff lijkt echter een uitdager te willen worden en daar was de huidige president al een tijdje van op de hoogte.
Voor het 2024-seizoen was er een hoop te doen rondom Susie en Toto Wolff. Er zou namelijk sprake zijn van belangenverstrengeling, aangezien Susie Wolff werkzaam is voor de FIA. Volgens Autosprint was dit echter georkestreerd door Ben Sulayem, die op de hoogte was van de plannen van de CEO van F1 Academy. Ben Sulayem opende snel een onderzoek naar Susie Wolff, maar dit onderzoek werd binnen de kortste keren weer van tafel geveegd.
Zondag 9 februari:
'Pérez zoekt Le Mans-zitje en probeert in 2026 terug te keren naar F1'
Het Spaanse Marca laat weten dat Sergio Pérez volgens de krant op zoek is naar een zitje voor de 24 uur van Le Mans. De Mexicaan liet na het 2024-seizoen nog weten niet naar andere raceklassen te kijken om zich volledig te focussen op een comeback in de Formule 1, maar Marca meldt dat hij toch bezig is om een zitje te bemachtigen in de GT-klasse van de prestigieuze race. Dat wil hij doen 'om scherp te blijven'. Pérez werd in december al gelinkt aan Cadillac, die in 2026 toetreedt tot de F1-grid.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties