lewis hamilton charles leclerc japan 2025 12812 1 Formule 1
Formule 1

Leclerc hoopt op podiumplaats: 'Zal gaan tussen Mercedes, mijzelf en Verstappen'

lewis hamilton charles leclerc japan 2025 12812 1

De upgrades van Ferrari lijken te werken, maar helaas wist Lewis Hamilton niet te presteren tijdens de kwalificatie. Hij biedt dan ook zijn excuses aan voor zijn negende plaats. Charles Leclerc wist de derde tijd neer te zetten en is daar erg blij mee. Hij hoopt de podiumplaats te kunnen behouden, maar verwacht dat het erg lastig zal worden.

Hamilton is duidelijk niet tevreden over zijn eigen resultaat en laat dat merken in zijn erg korte interviews. 'Nou, positief gezien is onze auto duidelijk veel beter dan het resultaat dat ik kan leveren', aldus Hamilton. Hij geeft zijn teamgenoot dan ook een compliment. 'Charles heeft het geweldig gedaan. Mijn grote excuses aan het team dat we de klus niet hebben geklaard.' Hij had gehoopt meer uit de Ferrari te kunnen halen.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

lewis hamilton ferrari japan 2025 12812 1 sf 25
Hamilton was niet tevreden met zijn resultaat.

Ook zijn interview bij Sky Sports is maar kort. Als hem wordt gevraagd wat er gebeurd is, antwoord hij: 'Gewoon een slechte prestatie.' De reden voor die slechte prestatie is ook simpel: 'Langzaam. Geen andere reden, ik doe gewoon het werk niet.' Hij is duidelijk teleurgesteld met zijn eigen resultaat. Als de interviewer van Formula1.com aan hem vraagt of hij deze startpositie morgen nog kan omzetten in iets goed, geeft hij niet echt antwoord. 'Ik weet het niet. Ik weet het echt niet. Geen idee.'

Inhalen is mogelijk

Gelukkig voor Ferrari ging het aan de andere kant van de garage beter. Leclerc kwalificeerde zich als derde en mag de Grand Prix door de straf van George Russell als tweede starten. 'Ik ben echt blij', zei Leclerc over de kwalificatie. Hij geeft aan dat het team hard heeft gewerkt om de juiste set-up te vinden. 'We moeten deze auto heel extreem afstellen om er meer uit te halen, maar op dit moment lijkt het goed bij me te passen.'

Ook over de upgrades van het team is Leclerc positief. 'De nieuwe onderdelen en de nieuwe vloer hebben zeker geholpen om P3 te bereiken, dus over het algemeen ben ik erg blij met vandaag', aldus de Monegask. Hij denkt dat McLaren morgen te sterk zal zijn om aan te kunnen vallen. 'Ik denk dat McLaren morgen weer op een andere planeet zit', zegt Leclerc. Hij verwacht daardoor dat Lando Norris zich wel een weg naar voren zal kunnen vechten.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

charles leclerc helm japan 2025 ferrari 128314
Leclerc is blij met zijn kwalificatie.

Een podiumplaats behouden zal dan ook lastig worden. 'Het is een makkelijke baan om in te halen, omdat de degradatie erg hoog is. Oververhitting van de banden is hier een groot probleem en McLaren lijkt daar een voordeel in te hebben', benadrukt Leclerc. Hij verwacht dat Piastri dus weg zal kunnen rijden. 'Dan zal het gaan tussen de Mercedessen en mijzelf en Max (Verstappen, red.).'

Leclerc voegt daar nog zijn teamgenoot aan toe. 'En Lewis. Hij had vandaag helaas geen goede kwalificatie, maar ik weet zeker dat hij terug kan komen, misschien wel met een andere strategie', aldus Leclerc. Er worden meerdere stops verwacht voor deze Grand Prix, dus teams zouden met een goede strategie zeker wel een aantal plaatsen kunnen winnen. 'Hopelijk kunnen we samenwerken en we zullen kijken waar we kunnen eindigen.'

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws