Kimi Antonelli heeft aangegeven dat hij schade had aan zijn vloer tijdens de Grand Prix van China. Die schade liep hij al op in de eerste ronde, na contact tussen twee teamgenoten. Daar baalt Antonelli wel heel erg van, want hij merkte dat er wel degelijk snelheid in zijn Mercedes-bolide zat.
Antonelli kon zijn sterke race in Melbourne geen gevolg geven in China. Door de diskwalificaties van Charles Leclerc en Lewis Hamilton schoof de Mercedes-rijder nog wel twee plaatjes op, waardoor hij uiteindelijk de zesde plek toegewezen kreeg. Daarmee schrijft de rookie, na zijn vierde plek tijdens de Grand Prix van Australië, weer acht punten bij. Mercedes is dan ook goed begonnen aan het nieuwe seizoen. George Russell stond voor de tweede keer op rij op het podium, wat flink heeft bijgedragen aan de huidige tweede plek van de Duitse renstal.
Voor de pitstops reed Antonelli nog op de zevende plek, maar hij viel ver terug en had moeite met inhalen. Hierdoor kwam hij uiteindelijk slechts als achtste over de streep. 'Het was een vrij zware race om eerlijk te zijn', geeft Antonelli eerlijk toe tegenover Motorsport.com. 'Ik had de hele race moeite met de achterbanden, wat opvallend is omdat we in de sprintrace juist het tegenovergestelde hadden. Toen zat de beperking aan de voorkant van de auto.'
Beschadigde vloer voor Antonelli
Mercedes kwam er uiteindelijk achter dat Antonelli schade had aan zijn vloer. 'Vanaf de eerste ronde voelde ik dat er wat geks aan de hand was. Klaarblijkelijk had het team mij verteld dat er schade was aan de vloer. Als ik eraan terugdenk, dan denk ik te weten waar de schade vandaan kwam. Op het moment dat Leclerc zijn vleugel verloor, raakte ik die met de vloer. Ik weet dat ik er overheen reed, maar ik dacht op dat moment niet dat ik schade had.'
In de eerste bocht waren de Ferrari-coureurs voorbijgegaan aan Max Verstappen, die geen kant op kon. Charles Leclerc sneed uiteindelijk zijn voorvleugel stuk aan de achterband van teamgenoot Lewis Hamilton, die mazzel had dat hij geen lekke band opliep. Leclerc bleek minder last te hebben van zijn kapotte voorvleugel dan Antonelli. De Monegask was met kapotte voorvleugel immers sneller dan Hamilton, wiens auto nog wel helemaal heel was.
Er zat dan ook niet meer in voor Antonelli. Dat vindt de Italiaan jammer, aangezien zijn teamgenoot dus weer op het podium eindigde. 'Ik kon niet meer het volledige vermogen gebruiken en moest dan af en toe even wachten, anders gleed ik alle kanten op. Het is door de schade te verklaren en ik denk dat het zonder de schade een compleet andere race zou zijn geworden. De snelheid is er, want George deed het goed en deed mee', aldus Antonelli.
Plaats reactie
0 reacties
Laad meer reactiesJe bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties