Windsor zet vraag bij mogelijke tactiek Red Bull: 'Dan speelt het team met vuur' Opinie
Opinie

Windsor zet vraag bij mogelijke tactiek Red Bull: 'Dan speelt het team met vuur'

Windsor zet vraag bij mogelijke tactiek Red Bull: 'Dan speelt het team met vuur'

Peter Windsor denkt dat Max Verstappen opnieuw zijn wereldtitel kan verdedigen. De journalist is echter van mening dat Red Bull Racing wel met vuur speelt. De Oostenrijkse renstal zou namelijk alles op alles willen zetten om in 2026 competitief van start te gaan. Windsor vraagt zich hardop af of dit wel de juiste tactiek is voor Red Bull.

Na de testdagen is het team van McLaren gebombardeerd tot favoriet in beide kampioenschappen. De Britse renstal wist indruk te maken met zijn racesimulatie en dat heeft de concurrentie wat angst aangejaagd. Desondanks had McLaren vorig jaar ook de snelste auto, maar wist Lando Norris de titel niet te winnen. Windsor krijgt dan ook de vraag of Verstappen opnieuw zonder de snelste auto kampioen kan worden. 'Dat kan hij zeker', zegt de journalist in een livestream op zijn eigen YouTube-kanaal.

'Red Bull heeft geen radicale wijzigingen gedaan, maar zover liep de RB20 nou ook weer niet achter op de rest', vervolgt Windsor. De Oostenrijkse renstal heeft aangegeven dat het een hoop heeft veranderd onder en in de auto. Deze verbeteringen zijn dus niet zichtbaar, maar moeten de coureurs een stabieler platform geven. 'De auto was zeker niet slecht, maar voor Red Bull is het te hopen dat de auto op slechtere dagen een stuk beter is. Dat zou ook wel moeten.'

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

pirelli max verstappen red bull racing testdag 3 bahrein 2025 5
Red Bull Racing liet niet het achterste van zijn tong zien. 

Red Bull speelt met vuur

Red Bull heeft met de RB21 dus een hoop intern gewijzigd, en Craig Scarborough legde in een gesprek met Windsor uit dat de Oostenrijkse renstal dit ook heeft gedaan om kosten te besparen. Hierdoor kan het team zich beter focussen op het 2026-seizoen. 'Ze zouden ook alles zetten op het rijderskampioenschap. Het is best slim als het lukt, maar het team speelt wel met vuur. Je moet gewoon elke race willen winnen. Als je je te veel gaat focussen op de details dan gaat het altijd mis.'

'Max wil zelf ook gewoon iedere race winnen', geeft Windsor aan. Helmut Marko is er echter van overtuigd dat McLaren de eerste races favoriet zal zijn voor de zege. Windsor denkt echter dat Verstappen een grote rol kan spelen in de beginfase van het seizoen. 'Hij is een uitstekende coureur en zijn team is nog steeds heel goed. De auto zal misschien niet op het niveau van McLaren opereren, maar Max hoeft alleen maar veel podiums in het begin van het seizoen te pakken en dan ziet het er al goed uit voor hem.'

Bovendien is de journalist er niet van overtuigd dat de aangewezen titelfavoriet ook daadwerkelijk het kampioenschap zal pakken. 'Iedereen denkt maar dat Norris alle punten zal scoren voor McLaren, maar dat is gewoon niet het geval. Piastri kan op ieder moment meer punten pakken dan zijn teamgenoot. Dat zal misschien nog niet voldoende zijn voor een titel, maar het zal het puntentotaal van Norris niet ten goede komen', aldus Windsor.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws