Michael Schmidt denkt dat Red Bull Racing een nieuw probleem creëert als het voor de Grand Prix van Japan Yuki Tsunoda in de RB21 zet in plaats van Liam Lawson. De journalist concludeert dat er momenteel maar één coureur is die punten kan scoren in de Red Bull-auto, en dat is Max Verstappen. Het is dus aan de Oostenrijkse renstal om de auto te verbeteren, en niet de rijders te wisselen.
De mogelijke rijderswissel bij het team van Red Bull houdt de gemoederen bezig in de Formule 1. Lawson hangt het zwaard van Damocles al na twee races boven het hoofd. In China pakte de Red Bull-rijder opnieuw geen punten en was hij in de kwalificatie ook de traagste coureur. Red Bull gaat deze week dan ook in gesprek over de situatie bij het team. De kans dat Tsunoda in de komende weken wordt aangekondigd als nieuwe teamgenoot van Verstappen is dan ook reëel.
Het zal de situatie bij de Oostenrijkse renstal echter niet bevorderen. Schmidt is namelijk van mening dat Red Bull nu al klaar is in de strijd om het constructeurskampioenschap. 'Absoluut. Ik zou alles ook zo laten', stelt de journalist in een aflevering van Formel Schmidt. 'Als het Tsunoda lukt om vijf punten meer te halen in de volgende vijf races, dan redt dat Red Bull ook niet. Dit is een eenmansteam, en dat zal het tot het einde van het seizoen blijven. Laat die Lawson zich lekker ontwikkelen. Je kunt hem niet na twee of drie races eruit gooien.'
Tsunoda in Japan?
Er staat voor aankomend weekend geen race op het programma, maar volgende week reist het Formule 1-circus naar Japan. Daar hoopt Red Bull een stap te zetten met de auto. Helmut Marko spreekt zeer hoopgevend over de updates die de Oostenrijkse renstal wil brengen. Het blijft mogelijk dus niet bij een aanpassing van de auto. Schmidt vraagt zich echter hardop af of het wel zo verstandig is om Tsunoda in Japan al de kans te geven in de RB21.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

'Het domste wat je zou kunnen doen, is Tsunoda in Suzuka in die auto zetten', zegt de journalist stellig. 'Dan zou de druk drie keer zo hoog zijn. Iedereen verwacht daar dat hij dan op de eerste startrij staat, wat helemaal niet mogelijk is. Juist in Japan zou hij zichzelf die druk opleggen. Dat zou het slechtste moment voor een rijderswissel zijn. Maar nogmaals, in de situatie waarin Red Bull zich bevindt, zouden ze een extra probleem creëren dat ze niet nodig hebben.'
'Ze hebben genoeg problemen en dat betekent dat de eerste prioriteit is om de auto beter te maken', vervolgt Schmidt. Verstappen is namelijk ook niet te spreken over de prestaties van zijn bolide. De Nederlander kende een prima stint op de hards, maar de auto doet nog niet wat hij wil. Hierdoor wordt Verstappen ook niet gezien als titelkandidaat. 'Als dat beter wordt, kan je altijd nog je opties overwegen als Lawson niet dichter bij Verstappen komt.'
Het takenpakket van Red Bull is dus duidelijk. Bij de concurrentie kijken ze in ieder geval met een gerust hart naar de onrust bij het team uit Milton Keynes. 'McLaren lacht zich suf. Absoluut. Zoals gezegd, Max had hetzelfde probleem als Lawson en het is gewoon zo, als de auto moeilijk te besturen is, kan maar één persoon resultaat halen en dat is Verstappen. Red Bull moet ervoor zorgen dat ze hun auto in een breder werkvenster krijgen', aldus Schmidt.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties