Het Ziggo Sport Race Café moest op zoek naar een nieuw presentator nadat Rob Kamphues bekendmaakte over te stappen naar Viaplay. De 64-jarige was een lange tijd, samen met Olav Mol, Jack Plooij en Robert Doornbos, het gezicht van het Race Café. Het programma maakte tijdens de eerste aflevering van 2025 bekend dat Chris Zegers en Shelly Sterk het stokje overnemen. Tegelijkertijd kwamen ze met meer bijzonder nieuws.
Aan het einde van het 2024-seizoen maakte Doornbos al bekend dat hij niet meer zo intensief betrokken zou blijven bij het programma, aangezien hij emigreerde naar Dubai. Toch was de oud-coureur namens Ziggo in Bahrein om een testdagenanalyse te verzorgen voor de kijkers. Tijdens de eerste uitzending van het nieuwe Race Café werd daar dan ook uitgebreid over gepraat.
Zegers en Sterk presenteren het programma. Vaste tafelgasten, zoals Renger van der Zande en Rob van Gameren, blijven ook. Rick Winkelman en René Hoogterp blijven de kijkers op de hoogte houden van de ontwikkelingen in de Amerikaanse kampioenschappen, de NASCAR van de IndyCar. Joey Litjens besprak voorheen het nieuws uit de MotoGP-wereld, maar dat neemt Wilco Zeelenberg van hem over.
De tekst gaat verder onder het X-bericht.
GT3-team
Het is de bedoeling dat de twee presentatoren elkaar gaan afwisselen. Pas in Zandvoort zullen Sterk en Zegers het programma weer allebei presenteren. Ziggo Sport kon tijdens de eerste aflevering van het nieuwe Race Café ook onthullen dat ze een eigen team hebben opgezet dat deel zal nemen aan de GT World Challenge Europe. De auto is op vrijdagavond al onthuld door Van der Zande en Zegers.
'Als eerste sportzender van Nederland beschikt Ziggo Sport over een eigen GT3-team: Ziggo Sport Tempesta Racing. Het team komt uit in de GT World Challenge en zal dit jaar op de voet worden gevolgd. De kijkers krijgen een nooit eerder vertoonde inkijk in het reilen en zijlen van het team', luidt het persbericht. Tempesta Racing is in 2019 opgericht en heeft zich snel ontwikkeld tot een toonaangevend team in de GT3-klasse.
De tekst gaat verder onder het X-bericht.
Geen Nederlandse coureurs
De line-up van dit jaar heeft echter geen Nederlandse coureur. De Ferrari 296 GT3 wordt bestuurd door Chris Froggatt, Eddie Cheever III en Marco Pulcini. Het team zal dit jaar ook voor het eerst deelnemen aan de 24 uur van Le Mans. Ziggo Sport heeft vanaf dit jaar ook de exclusieve uitzendrechten van de GT World Challenge. Zandvoort heeft vanaf dit seizoen tevens een plekje bemachtigd op de kalender van dit kampioenschap. Van 16 tot 18 mei rijdt het GT-kampioenschap op Zandvoort en is de bolide van Ziggo Sport Tempesta Racing in levenden lijve te bewonderen op Nederlands asfalt.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties