red bull racing max verstappen mclaren oscar piastri gp saoedi arabie 2025 zondag Formule 1
Formule 1

Wedstrijdleiding spaarde Verstappen met zijn tijdstraf: 'Verzachtende omstandigheden'

red bull racing max verstappen mclaren oscar piastri gp saoedi arabie 2025 zondag

De wedstrijdleiding zal het niet makkelijk gehad hebben bij het beoordelen van het startincident tussen Max Verstappen en Oscar Piastri. De FIA-stewards spreken achteraf ook van verzachtende omstandigheden, en kozen er ook voor om Verstappen geen strafpunten op zijn superlicentie te geven. Verstappen verloor door de tijdstraf wel de Grand Prix-zege.

Het is voor Verstappen cruciaal dat hij geen strafpunten op zijn superlicentie kreeg, want de Limburger staat al op acht punten. Bij een totaal van twaalf strafpunten wordt een coureur een raceweekend geschorst, wat Verstappen absoluut niet kan gebruiken in de titelstrijd. Zijn eerste strafpunten vervallen pas na de Grand Prix van Oostenrijk, en de andere strafpunten zelfs pas in de laatste weekenden van het seizoen. De wedstrijdleiding spaarde Verstappen dus, die op acht strafpunten blijft staan.

Incident beoordeeld

De wedstrijdleiding, met oud-coureur Enrique Bernoldi als steward, legde in een document uit waarom Verstappen wel een tijdstraf ontving. 'Oscar Piastri had zijn voorwielen minimaal naast de spiegel van de auto van Verstappen bij de apex van de eerste bocht. In feite zaten beide coureurs precies naast elkaar bij de apex van de bocht. Op basis van de richtlijnen voor de coureurs, is dit daarom de bocht van Piastri, en hij heeft daarom ook ruimte op de baan verdiend.'

Het vergrijp vond vervolgens in de tweede bocht plaats. 'Verstappen verliet de baan, en behaalde zo een blijvend voordeel, aangezien hij de plek niet teruggaf. Hij bleef voor Piastri rijden, en probeerde zijn voorsprong uit te breiden. Normaal gesproken zou de straf voor dit vergrijp tien seconden zijn', zo houdt men het regelboek erbij. 'Aangezien het hier om de eerste ronde en de eerste bocht ging, vonden we dat er verzachtende omstandigheden waren, en daarom hebben we slechts vijf seconden straf gegeven.'

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Wedstrijdleiding spaarde Verstappen met zijn tijdstraf: 'Verzachtende omstandigheden'
Verstappen zit bij de apex nipt voor Piastri, maar dat was blijkbaar onvoldoende.

Geen protest

De FIA sluit af door aan te geven dat deelnemers het recht hebben om bezwaar aan te tekenen. Helmut Marko heeft echter al bevestigd dat Red Bull Racing dit niet gaat doen, omdat de situatie op de televisiebeelden duidelijk was, en er dus geen sprake is van nieuw bewijsmateriaal. In dat geval is een Right of Review in de praktijk altijd kansloos. Verstappen zal de straf, die mede door de voormalige Arrows-teamgenoot van zijn vader werd uitgedeeld, dus moeten accepteren.

Die tijdstraf had grote gevolgen, aangezien Verstappen zonder straf een goede kans had gemaakt op de overwinning. Met die overwinning zou Verstappen de leiding in het kampioenschap overgenomen hebben, met Piastri en Lando Norris op respectievelijk twee en vijf punten achterstand. Door de overwinning van Piastri heeft de McLaren-coureur nu twaalf punten voorsprong op Verstappen.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws