Het gebeurt zelden dat Max Verstappen wel de poleposition pakt, maar niet de Grand Prix-zege. In Saoedi-Arabië bleek de wereldkampioen in de race wel snel genoeg te zijn, maar een tijdstraf kostte hem een kans op de overwinning én de leiding in het wereldkampioenschap. Helmut Marko reageert op het startincident en de rest van de race.
Red Bull kende in Bahrein nog een belabberd weekend op een circuit dat totaal niet bij de RB21 past. Op het Jeddah Corniche Circuit hervond Verstappen de vorm die hij in Suzuka ook al te pakken had, maar ditmaal kostte een matige start hem uiteindelijk de overwinning. Verstappen ging wel nog zij aan zij de eerste bocht in met Oscar Piastri, maar de Australiër liet in de tweede bocht niet genoeg ruimte voor twee coureurs.
Raceincident
Verstappen sneed de bocht dus af, waarna de wedstrijdleiding oordeelde dat Verstappen de leidende positie onterecht behield. 'We hebben de race verloren bij de start', weet Marko dan ook te melden bij de Duitse tak van Sky Sports F1. Waar McLaren-CEO Zak Brown uiteraard de kant van Piastri koos, vraagt Marko zich af wat Verstappen nu precies verkeerd heeft gedaan. 'Waar had Max heen moeten gaan?'
Marko wijst dan ook op de eerdere races in het weekend in Saoedi-Arabië. 'We hebben Formule 2-races gezien en daar gebeurde hetzelfde met twee of drie coureurs. Zij kregen een waarschuwing', weet Marko. Gabriele Minì sneed de tweede bocht in de sprintrace misschien wel zes of zeven keer af, en ook in de hoofdrace was het regelmatig prijs. 'Vijf seconden is dan ook een beetje streng', vindt Marko.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Verstappen verloor door dat moment een kans om de leiding in het kampioenschap over te nemen. De Limburger zou met een overwinning twee punten voor Piastri en vijf punten voor Lando Norris gestaan hebben, maar staat nu nog achter beide McLaren-coureurs. 'Ik zie het eerder als een raceincident', vervolgt Marko. 'Aan het begin lag Piastri voor Max, maar in het laatste deel van de remzone zat Verstappen er weer voor', zo analyseert de 81-jarige de beelden.
Protest van Red Bull
Marko reageerde in eigen land bij ORF ook nog op een mogelijk protest van Red Bull Racing. 'In theorie kun je wel een protest indienen, maar dan moet je nieuw bewijs aanleveren, en dus nieuw bewijsmateriaal hebben. Op de televisiebeelden is eigenlijk alles wel te zien, dus we zien dan ook geen reden om protest aan te tekenen.' Dat betekent dat Piastri definitief zijn derde overwinning van het seizoen te pakken heeft.
'Het is wat het is', zo wil Marko het gesprek afronden. De Oostenrijker sluit af met enkele positieve punten. 'De snelheid was sterk en de bandenslijtage was ook positief. Je zag ook dat inhalen ongelofelijk moeilijk was', weet de topadviseur. 'Nadat we deze straf kregen, wilden we gewoon finishen en zorgen dat we de tweede plek zouden pakken.' Daar slaagde Verstappen wel in, waardoor hij de McLaren-coureurs in het vizier houdt.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties