Lewis Hamilton kon heel even dromen van de perfecte start van zijn carrière bij Ferrari, maar het eindigde in een teleurstelling. Waar de coureur kort de leiding had, moet hij het uiteindelijk doen met een tiende plek en slechts één punt. Na alle chaos tijdens de Grand Prix is de Brit allang blij dat hij de bolide überhaupt op de baan wist te houden.
Hamilton gaf eerder tijdens het weekend al aan dat hij nog aan de auto moet wennen, maar had toch een stuk meer verwacht dan P10. 'Het was erg lastig en het ging veel slechter dan ik had verwacht', geeft hij na afloop toe tegenover Sky Sports. 'De auto was vandaag echt heel moeilijk te besturen', moet de Brit vaststellen. Zes coureurs haalden de finish niet en de Brit is blij dat het hem wel lukte. 'Ik ben gewoon dankbaar dat ik hem uit de muur heb kunnen houden, want daar wilde hij de hele tijd naartoe', geeft Hamilton aan.
De zevenvoudig wereldkampioen benadrukt nogmaals dat hij nog niet alles van de Ferrari onder de knie heeft. 'Er valt veel uit te halen en ik moet gewoon wennen aan de nieuwe power unit in de natte omstandigheden, zegt de man die tot aan dit seizoen altijd met een Mercedes-motor reed. 'De afstelling is anders en het vergt een andere manier van rijden en een andere set-up op het stuur', benoemt hij de voornaamste dingen waar hij mee worstelt.
'Heb ik wel een punt?'
De Grand Prix van Australië voelde als een kwestie van overleven. 'Ik heb zo lang mogelijk volgehouden, op een gegeven moment lag ik aan de leiding', benoemt Hamilton. Die leiding werd snel weer overgenomen door Lando Norris en uiteindelijk pakte Hamilton de tiende plaats, terwijl Norris de overwinning binnensleepte. Toch had niet gehoeven. 'Het bericht met hoeveel regen er nog aan zat te komen ontbrak, dus ik denk dat dat echt een misser was', stelt de Ferrari-coureur vast.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Bij F1TV laat Hamilton een soortgelijk geluid horen. Hij is teleurgesteld met het resultaat, maar blij überhaupt de vlag te hebben gehaald. 'Ik ben dankbaar dat ik gefinisht ben', geeft hij ook daar aan. 'Ik haalde in elk geval één punt. Heb ik een punt?' vraagt de zevenvoudig wereldkampioen zich even af of hij überhaupt in de top tien is geëindigd. Dat ene puntje lijkt hem verder weinig te kunnen schelen, want hij ging naar Ferrari voor meer dan dat. 'Over het algemeen niet waar ik op hoopte', stelt Hamilton het vanzelfsprekende vast.
Communicatie laat te wensen over
Hamilton is nog aan het leren. 'Er was zo veel waar ik aan moest wennen, met al de veranderingen die ze op me af vuurden', houdt hij vol. 'En de balans van de auto was heel lastig. We kunnen dat hopelijk de komende races verbeteren, de auto op een betere plek brengen', blijft hij echter optimistisch. De Brit ziet dat er zeker wel wat mogelijk is met de bolide die Ferrari hem gaf. 'Er zit denk ik veel meer potentieel in de auto dan we er vandaag uithaalden', verwacht Hamilton.
Qua communicatie is er ook nog ruimte voor verbetering. 'Het werd in de laatste sector een stuk intenser, maar de rest van de baan was wel oké', vertelt Hamilton over het moment dat hij even de race leidde. 'Ik wist niet waar iedereen was en wie gestopt was. Niemand had mij verteld dat het op andere stukken meer regende totdat ik bij die stukken van de baan kwam', blijkt hij echter te weinig informatie te hebben gekregen. 'Een gemiste kans, maar ik ben blij dat ik het op de baan kon houden', sluit de zevenvoudig wereldkampioen af.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties