Bizar interview van Alonso: 'De auto rijdt, remmen zijn in orde, de versnellingsbak schakelt' Formule 1
Formule 1

Bizar interview van Alonso: 'De auto rijdt, remmen zijn in orde, de versnellingsbak schakelt'

Bizar interview van Alonso: 'De auto rijdt, remmen zijn in orde, de versnellingsbak schakelt'

Niet iedereen lijkt zin te hebben in een nieuw Formule 1-seizoen. Fernando Alonso had na de trainingen op vrijdag een bizar interview met Formula1.com. De Spanjaard geeft op geen enkele vraag een echt antwoord en ook teamgenoot Lance Stroll was niet erg spraakzaam.

Aston Martin lijkt een goede toekomst tegemoet te gaan. Met de komst van topontwerper Adrian Newey hoopt het team de juiste kant op te gaan met de auto, om zo in de toekomst kampioenschappen te kunnen winnen. Aston Martin lijkt zijn pijlen niet op dit seizoen gericht te hebben. De coureurs van het team zijn in ieder geval niet heel enthousiast bij de interviews en geven ook geen duidelijke antwoorden.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

fernando alonso aston martin testdag bahrein 2025 6
Alonso 

'Ik geef geen antwoord'

Fernando Alonso eindigde de eerste vrije training op P8 en wist helaas niet beter te presteren in de tweede training. Hij moest toen tevreden zijn met een dertiende plaats. Op de vraag of hij iets geleerd heeft, geeft hij dan ook een kort antwoord: 'Niets.' Hij gaat vervolgens verder, maar niet om verdere uitleg te geven. 'Als ik iets leer, zal ik het je niet vertellen.'

De ervaren Alonso heeft duidelijk geen zin in het interview. 'We komen hier omdat het verplicht is, maar er is niet echt iets om over te praten', zegt de coureur simpelweg. 'We springen gewoon uit de auto en dat gaan we nog 24 vrijdagen doen. Je mag alles vragen, ik geef geen antwoord.' Of die stilte komt door tegenvallende resultaten van het team of dat Alonso gewoon geen zin had in het interview, is niet duidelijk.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

75 launch event 2025 fernando alonso
Alonso gaf geen antwoorden tijdens het interview.

Op de verdere vragen gaf Alonso ook geen echte antwoorden. Of hij al een beetje gevoel heeft voor de auto? 'Zou kunnen', aldus Alonso. Hij gaat alles nog wel met zijn team bespreken. 'Ik moet nu alles met mijn team doornemen en privé bespreken wat we vandaag hebben gedaan. Dat was het.' Of het team problemen heeft? 'Nee. We hebben rondjes gereden. De auto rijdt. De motor leeft. Remmen zijn in orde. Versnellingsbak schakelt, dus alles goed.'

Dingen om aan te werken

Teamgenoot Lance Stroll eindigde de trainingen als P9 en P10. Ook hij was niet heel spraakzaam. 'Het is gewoon training', antwoordt Stroll als hem wordt gevraagd of de auto goed voelt. 'Ik heb nog niet gekeken naar de race pace en de long runs en zo. Er zijn wat dingen om aan te werken en we zien wel morgen.' Als hem vervolgens gevraagd wordt of hij een goed gevoel heeft in de auto: 'Sommige bochten beter dan andere, dus gewoon dingen om aan te werken.' Hopelijk hebben de coureurs meer zin in de race dan in de interviews.

F1 live kijken in 2025? Bekijk onze overzichtspagina of bestel rechtstreeks bij Viaplay of F1TV

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws