Lando Norris heeft op de openingsdag van het Grand Prix-weekend in Saoedi-Arabië een heel ander plan uitgevoerd dan gebruikelijk. De Britse McLaren-coureur stelt zich in eerste vrije trainingen vooral op zichzelf te hebben gericht en minder op het afstellen van zijn bolide. Zijn aanpak lijkt te hebben gewerkt, want hij eindigde de openingsdag als snelste.
Norris zat er na het Grand Prix-weekend in Bahrein mentaal even helemaal doorheen. Op zaterdag liet de 25-jarige Brit al flink wat steken vallen, maar ook op de zondag was de McLaren-coureur bepaald niet foutloos. Het begon al meteen bij de start, toen hij uit zijn startvak schoot. De wedstrijdleiding deelde een tijdstraf van vijf seconden uit, die de Brit bij zijn pitstop in zou lossen. Norris knokte zich ondanks de straf terug naar P3, maar in de gevechten met Charles Leclerc en George Russell maakte hij geen al te sterke indruk.
De McLaren-coureur was na afloop van de race dan ook hard voor zichzelf. 'Ik ben niet blij met het resultaat van vandaag. Het is niet verschrikkelijk, maar het is het beste wat ik op dit moment kon doen', moest Norris het antwoord schuldig blijven waarom zijn teamgenoot Oscar Piastri het wel voor elkaar kreeg. 'Iedereen zegt dat ik het kampioenschap leid, maar ik weet op dit moment niet hoe, dus ik ben behoorlijk verrast. Ik moet gewoon mijn hoofd naar beneden houden en hard blijven werken, want ik ben niet comfortabel', maakte de Brit een terneergeslagen indruk.
Werken aan zelfvertrouwen
In Jeddah was het volgens Norris dan ook vooral belangrijk om het vertrouwen in zichzelf terug te krijgen. 'Deze dag was voor mij vooral bedoeld om aan mezelf te werken en minder om met de auto bezig te zijn', zegt de WK-leider bij Sky Sports. 'Ik wilde vooral meer vertrouwen zien te krijgen. Het was een redelijk goed begin van het weekend en we waren ook productief. Met de doelen die ik mezelf voor vandaag had gesteld, zitten we op het juiste spoor', stelt Norris, die van een 'degelijke' eerste dag spreekt.
Norris heeft dus wat zelfvertrouwen kunnen tanken, maar dat neemt niet weg dat hij naar eigen zeggen een paar keer goed weg is gekomen op het stratencircuit van Jeddah. 'Het lijkt hier altijd wel chaotisch, omdat het hier zo snel gaat. Er zijn hier overal muren en ik mistte deze soms op een haar na', zegt Norris met een voorzichtige lach op zich gezicht. Op de website van zijn team McLaren stelt de 25-jarige coureur uit Bristol dat hij ondanks zijn aangepaste werkwijze flink wat data heeft kunnen verzamelen. 'We hebben veel gegevens verzameld en ik zal vanavond hard met het team blijven werken. We hebben een aantal dingen gevonden, waar we ter voorbereiding op de kwalificatie van zaterdag nog wat aandacht aan willen besteden', aldus Norris.
Norris niet gerust op voorsprong
Volgens velen is McLaren dit weekend andermaal de grote favoriet, maar Norris is daar echter niet zo zeker van. 'De anderen zitten niet ver achter ons', doelt de Brit in eerste instantie op Max Verstappen, die in het kielzog van beide McLaren-coureurs de derde tijd reed. 'Ik hoopte op een groter verschil. We zijn zeker snel, maar het gat is niet zo groot als we graag zouden willen', sluit Norris af.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties