Lawson heeft aan vertrouwen geen gebrek: 'Tuurlijk is dat het uiteindelijke doel' Formule 1
Formule 1

Lawson heeft aan vertrouwen geen gebrek: 'Tuurlijk is dat het uiteindelijke doel'

Lawson heeft aan vertrouwen geen gebrek: 'Tuurlijk is dat het uiteindelijke doel'

Red Bull Racing vangt 2025 aan met een nieuw rijdersduo. Max Verstappen zit inmiddels al bijna tien jaar bij de Oostenrijkse renstal, maar Liam Lawson gaat aankomend seizoen zijn eerste volledige jaar rijden als Red Bull-coureur. Een makkelijke positie is dat zeker niet, aangezien Verstappen van al zijn vorige teamgenoten gehakt maakte. Lawson kijkt echter vooral naar zichzelf en heeft dan ook een heel duidelijk doel voor ogen.

Lawson maakte zijn debuut in de Formule 1 tijdens de Grand Prix van Nederland in 2023, nadat Daniel Ricciardo zijn hand had gebroken. De Nieuw-Zeelander reed dat jaar vijf races, om vervolgens ruim een jaar te wachten voordat hij weer de kans kreeg om zichzelf te laten zien in de koningsklasse van de autosport. Dit deed hij bij het team van VCARB, maar er was direct oog op een stoeltje bij het grote Red Bull, aangezien Sergio Pérez dramatisch presteerde als teamgenoot van Verstappen.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

max verstappen liam lawson launch event 2025 red bull racing
Lawson is in 2025 de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen. 

Na het seizoen deden de geruchten al snel de ronde over het stoeltje naast Verstappen, en uiteindelijk ging die plek dus naar Lawson, ondanks zijn gebrek aan ervaring. De kersverse Red Bull-coureur weet dat het niet makkelijk gaat worden, maar toch heeft hij duidelijke doelen voor zichzelf gesteld. 'Het is niet dat ik denk: het moet allemaal binnen een bepaalde tijd gaan gebeuren, maar ik denk wel dat er dingen zijn die ik wil bereiken. Ik denk niet bij mezelf dat ik binnen een bepaalde tijd een race moet winnen of überhaupt aankomend seizoen', stelt de jonge Nieuw-Zeelander in gesprek met ESPN.

Toch maakt hij wel duidelijk dat dit een doel van hem is op de langere termijn. 'Dat het uiteindelijk mijn doel is, dat moge duidelijk zijn', aldus de 23-jarige coureur. 'Ik wil uiteindelijk winnen, dus ik wil races winnen, maar ik wil ook een wereldtitel winnen. Dat is dus ook waar ik naartoe aan het werken ben', verklaart de teamgenoot van Verstappen over zijn ambities. 'Het is niet dat ik verwacht dat ik dat binnen een bepaalde tijd ga doen, maar dat is wel waar ik het uiteindelijk allemaal voor doe.'

Lawson is mentaal weerbaar

Lawson moest strijden met Yuki Tsunoda om de plek bij Red Bull, en ondanks dat Tsunoda eigenlijk sneller leek, ging de voorkeur dus uit naar Lawson. Dit heeft grotendeels te maken met het feit dat de Nieuw-Zeelander mentaal weerbaarder lijkt dan zijn voormalige teamgenoot. Lawson maakte dus de stap naar Red Bull, waardoor er een plekje vrij kwam bij Racing Bulls. Dit stoeltje wordt ingenomen door de Fransman Isack Hadjar.

Hoe Lawson het ervan af gaat brengen tegen Verstappen is natuurlijk nog even afwachten, maar het is te hopen voor de 23-jarige coureur dat hij zich staande weet te houden. De Nederlander liet namelijk weinig heel van zijn vorige teamgenoten. Pierre Gasly, Alexander Albon en Pérez moesten allemaal hun meerdere erkennen in de viervoudig wereldkampioen. Stuk voor stuk zijn het verdienstelijke coureurs, maar toch konden ze de Limburger niet bijbenen.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws