Christian Horner prees zichzelf gelukkig met Max Verstappen na de Grand Prix van Japan. De Nederlander hield na een memorabele poleposition stand en komt zo op één punt achterstand van Lando Norris te staan in het kampioenschap. Horner vermoedt dat de overwinning van Verstappen ook positieve gevolgen heeft voor Red Bull Racing op de lange termijn.
Verstappen wist voor de race al dat hij 53 ronden lang onder druk zou blijven staan van McLaren. Dat bleek ook het geval te zijn, maar Norris kreeg alleen in de tweede ronde DRS achter Verstappen. Verder kwam de Limburger alleen bij de pitstops in gevaar, maar Verstappen gaf Norris geen ruimte en sloeg de aanval van McLaren zo op relatief eenvoudige wijze af. Verstappen pakte daarmee zijn 64e Grand Prix-overwinning.
'Max was vandaag perfect', reageert Horner in gesprek met Viaplay. 'Hij heeft niet één fout gemaakt. Het ging vanaf het begin tot aan het einde van de race vol gas. We waren nu goed genoeg om McLaren te verslaan. Ze hebben er alles aan gedaan, maar we hadden net genoeg marge. Het is een fantastische ommekeer na de vrijdag, toen we wel enigszins in de problemen leken te zitten', weet de 51-jarige. Op vrijdag was Verstappen nog zwaar ontevreden. Een flinke afstellingswijziging na de laatste vrije training bood uiteindelijk uitkomst.
Upgrades voor Red Bull
Heikki Kovalainen, zelf voormalig coureur van McLaren, vraagt Horner of we upgrades mogen verwachten bij Red Bull in de komende races. 'Dat komt wel iets later in het jaar', zo lijkt de Brit aan te geven dat Red Bull in Bahrein en Saoedi-Arabië nog niet met veel nieuwe onderdelen op de proppen komt. 'Je moet echter blijven pushen en nooit opgeven. Dagen als vandaag zijn dus mogelijk', zo wijst hij aan dat er ook nog veel winst te behalen is met het huidige pakket.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

'Het team heeft geweldig werk geleverd. Iedereen werkt ongelofelijk hard. We verliezen de focus niet, en slaagden er nu in om Max de auto te geven om dit resultaat mee neer te zetten', meent de Brit. Verstappen sprak dit weekend juist uit dat veel Red Bull-werknemers veel vanuit thuis willen werken. Volgens de wereldkampioen is dit niet goed voor de communicatie, en hij betwijfelt daarnaast of zijn collega's vanuit thuis wel hard genoeg werken.
Horner kijkt er anders naar, en ziet de overwinning van Verstappen als opsteker. 'Er is geen betere motivatiebron dan het winnen van races. Dit zal ervoor zorgen dat de energie door de hele fabriek stroomt', merkt de teambaas van het raceteam van de energieblikjesfabrikant op met een knipoog. 'Dit was een geweldige prestatie van Max', weet de teambaas van Red Bull. Verstappen hield uiteindelijk ruim een seconde voorsprong over.
Tsunoda machteloos
Horner sprak ook kort over de race van Yuki Tsunoda, die twaalfde werd nadat hij vast in verkeer zat. 'Hij wist Liam (Lawson, red.) in te halen, en dat was het dan ook', baalt Horner. 'Hij zat achter Fernando Alonso vast, en die is niet de makkelijkste coureur om in te halen. Yuki deed het prima, maar alles werd bepaald door de kwalificatie. Bijna iedereen eindigde waar hij de race begon.' In de top tien won alleen Lewis Hamilton een plekje ten koste van Isack Hadjar.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties