Helmut Marko meent dat Red Bull Racing niet meer het voordeel heeft dat het team in 2023 regelmatig wel nog had. De verschillen in Q3 waren klein, maar uiteindelijk wist Max Verstappen toch nog poleposition te pakken. Dat had Red Bull volgens teamadviseur Marko vooral aan Verstappen zelf te danken.
De snelste ronde van de kwalificatie werd overigens niet door Verstappen neergezet. Die ging in Q2 al naar Charles Leclerc, maar de Monegask kon in Q3 niet meer aan zijn eigen tijd tippen en kwam ruim twee tienden tekort. Marko toonde zich bij Servus TV enigszins verrast door de poleposition van zijn eerste coureur. 'We realiseerden ons hier dat onze superieure prestaties er niet meer waren', zegt de Oostenrijker.
Daarbij speelden de omstandigheden volgens Marko een hoofdrol. 'We kwamen erachter dat de baantemperatuur vijf of zes graden lager lag, en daardoor konden we onze prestaties niet volledig uit de banden halen. We hebben er twee dagen lang aan gewerkt in de vrije trainingen en uiteindelijk redde de Max-factor ons', zegt de 80-jarige, die Verstappen zijn 33e poleposition uit zijn carrière zag pakken. Daarmee evenaarde Verstappen Alain Prost en Jim Clark.
Optimisme voor de Grand Prix
Hoewel Marko meent dat het voordeel van Red Bull is weggevallen in de kwalificatie, ziet hij de race wel met vertrouwen tegemoet. 'We weten dat de long runs bij ons relatief gezien nog beter waren dan de kwalificatiesnelheid', laat Marko optekenen, een patroon dat ook in 2023 al duidelijk werd. 'Daarom kunnen we relatief optimistisch zijn over de race.' Marko ziet wel veel concurrentie in de race, ook voor Sergio Pérez, die als vijfde mag starten. 'Het wordt een harde strijd met Mercedes, Ferrari, en ook met Fernando Alonso.' Marko lijkt daarbij niet op McLaren te rekenen.
Niets missen van Verstappen in 2024? Sluit dan een abonnement met korting af bij Viaplay, of bekijk hier alle opties.
Pakt Verstappen pole in Bahrein? Krijg twee keer je inzet terug bij Jacks. Voor nieuwe spelers, 24+. Lees de voorwaarden.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties