christian horner red bull racing japan vrijdag Formule 1
Formule 1

Horner met vraagtekens over pikorde na openingsdag: 'Daardoor geen duidelijk beeld gekregen'

christian horner red bull racing japan vrijdag

Christian Horner tast na de eerste oefensessies van het Grand Prix-weekend in Japan nog in het duister over de onderlinge verhoudingen tussen de topteams. Desondanks spreekt de Britse teambaas van Red Bull Racing van een positieve dag, vooral voor Yuki Tsunoda, die dit weekend voor het eerst in competitieverband de kleuren van de Oostenrijkse formatie mag verdedigen.

Red Bull heeft een aantal roerige weken achter de rug. De bestuurbaarheid van de RB21 zorgt voor flink wat hoofdbrekens bij de formatie uit Milton Keynes. Max Verstappen was in Australië en in China in staat om zich zo goed als mogelijk aan te passen aan de Red Bull-bolide en zodoende wist de 27-jarige in Melbourne en tijdens de sprintrace in Shanghai zelfs nog op het podium te eindigen.

Teamgenoot Liam Lawson deed het daarentegen een heel stuk minder. De Nieuw-Zeelander kwam geen enkele keer door Q1 heen en in China eindigde hij in zowel de reguliere als de sprintkwalificatie op de allerlaatste plaats. Ook in de races wist de 23-jarige coureur niet te imponeren en na twee puntloze Grand Prix-weekenden besloot Red Bull dat het tijd was om in te grijpen. Lawson werd teruggezet naar Racing Bulls, terwijl Tsunoda eindelijk zijn zo vurig gewenste promotie naar het grote Red Bull kreeg.

Met een zesde plaats in de eerste vrije training kwam de Japanner prima uit de startblokken, maar belangrijker nog: het verschil naar Verstappen was slechts een tiende. Dat geeft de Red Bull-burger moed en ook Horner was aan het einde van de vrijdagtrainingen dan ook tevreden over het optreden van zijn nieuwe coureur. 'Ik denk dat het een positieve vrijdag was. In het bijzonder voor Yuki (Tsunoda, red.), die heel erg moest wennen aan een auto die heel anders is dan hij gewend is', looft Horner de teamgenoot van Verstappen op zijn eigen Instagram-account.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Horner spreekt van positieve dag: 'In het bijzonder voor Tsunoda'
Horner is blij met het eerste Red Bull-optreden van Tsunoda.

Verhoudingen topteams onduidelijk

Tegen het team van McLaren lijkt opnieuw geen kruid gewassen te zijn, want nadat Lando Norris in VT1 de snelste was geweest, voerde teamgenoot Oscar Piastri de tijdenlijst aan in de tweede oefensessie. McLaren lijkt ook in Suzuka weer de favoriet te zijn, al stelt Horner zelf nog geen flauw idee te hebben waar iedereen precies staat. Dat komt voor een groot deel door de beperkte rijtijd in het tweede trainingsuur, die maar liefst vier rode vlaggen, waaronder één voor een zware crash van Alpine-coureur Jack Doohan, kende.

'De beperkte rijtijd in VT2 leidt ertoe dat we geen duidelijk beeld hebben van de pace van de concurrentie in vergelijking met die van ons. Maar we zullen richting zaterdag hard werken en de data, die we hebben verzameld, goed gaan bestuderen. We gaan proberen om morgen tijdens de kwalificatie weer mee te vechten om de topposities', aldus Horner, die over het algemeen positiever lijkt te zijn dan Verstappen. De Nederlander stelde na de tweede training wat vertrouwen te missen in de RB21. Tevens gaf de viervoudig wereldkampioen aan dat er nog altijd geen oplossing gevonden was voor de problemen met de bestuurbaarheid. Geen van geteste ideeën bleek te werken en dus heeft Red Bull vermoedelijk een lange avond voor de boeg.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws