Het circuit van Suzuka is volgens veel coureurs en volgers een van de mooiste circuits ter wereld. Dat is het beste te zien in de kwalificatie, als de coureurs en auto's tot het uiterste gepusht worden. Hoewel McLaren een voorsprong heeft, is het achter het Britse team spannend, en dat kan voor een opwindende kwalificatie zorgen. Daarnaast is er in Japan altijd kans op crashes en rode vlaggen.
Als je niks van de actie wil missen, moet je zorgen dat je om 08:00 uur Nederlandse tijd klaarzit. Voor die tijd gaan de coureurs in de derde vrije training om 04:30 uur Nederlandse tijd nog een laatste keer de baan op om de afstelling te finetunen, en meer vertrouwen op te doen. Veel coureurs kunnen die baantijd goed gebruiken, nadat de tweede vrije training maar liefst vier keer werd stilgelegd: tweemaal door rijdersfouten, en tweemaal door brandend gras. Vooral Jack Doohan zal weer graag even in de auto stappen, nadat hij de eerste training oversloeg en in de middagsessie al snel crashte.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Wie kan McLaren bijhouden?
McLaren is de favoriet, maar in China bleek het team niet onverslaanbaar te zijn. Lewis Hamilton greep de poleposition en de winst in het sprintgedeelte, terwijl George Russell ook sneller was dan Lando Norris in de hoofdkwalificatie. De druk bij McLaren stijgt inmiddels ook, nu Norris en Oscar Piastri elkaar steeds meer als grootste concurrent gaan zien. Tot nu toe staat het 1-1 in de kwalificaties en qua raceoverwinningen.
Achter de McLaren-coureurs is de pikorde nog lastig in te schatten. Ferrari, Mercedes, Red Bull Racing, en ook Racing Bulls lijken aan elkaar gewaagd te zijn. Voor een goed resultaat op zondag is het cruciaal om op de tweede startrij te staan, en niet onderin de top tien. Max Verstappen en George Russell hebben zich tot nu toe de meest stabiele factoren getoond bij deze teams. Met een grote kans op regen op zondag, met de start van de race om 07:00 uur, is er bij een goede startplek ook hoop op een verrassing.
Tijdschema GP Japan 2025
Dag | Sessie | Nederlandse tijd |
Zaterdag 5 april | Derde vrije training | 04:30u - 05:30u |
Zaterdag 5 april | Kwalificatie | 08:00u - 09:00u |
Zondag 6 april | Grand Prix | 07:00u - 09:00u |
Tsunoda wil fans belonen
Als de kwalificatie zonder rode vlaggen verloopt, weten we enkele minuten na negen uur in de Nederlandse ochtend wat de startvolgorde is. Bij rode vlaggen kan dit enigszins uitlopen. De Japanse fans zullen vooral Yuki Tsunoda in de gaten houden. De thuisrijder maakt zijn debuut voor het hoofdteam, en heeft tot nu toe een vrij goede indruk achtergelaten. Japanse coureurs presteren vaak goed in eigen land. Aguri Suzuki werd in 1990 derde, en Kamui Kobayashi herhaalde dat resultaat in 2012. Daarmee werden twee van de drie Japanse podiumplekken in eigen land behaald.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties