Christian Horner, Toto Wolff, en Zak Brown lijken wel klaar te zijn met de winterstop, en kijken vol enthousiasme vooruit naar de start van het seizoen. De topmannen van drie van de vier topteams zijn het erover eens dat we aan de vooravond van een spannend seizoen staan. De ene teambaas durft wel een favoriet te benoemen, terwijl de ander juist alle opties openhoudt.
Wolff richt zich als CEO en teambaas van Mercedes vooral op zijn eigen team, en weet dat Mercedes bepaalde problemen moet oplossen om een gooi te kunnen doen naar de wereldtitels. 'We moesten ons constant achter de oren krabben afgelopen jaar, vooral aan het begin van het seizoen. Net als alle andere teams hadden wij ups and downs', weet de Oostenrijker te melden bij Sky Sports F1.
Mercedes zet in op de jeugd
Mercedes won drie van de laatste vier races voor de zomerstop, en leek op dat moment terug te keren aan de top, maar na de zomerstop zakte Mercedes weer ver weg. In de slotfase van het seizoen blonk het Duitse team wel nog uit in de koelere omstandigheden van Las Vegas en Qatar. 'In Las Vegas waren we dominant, maar op andere momenten waren we niet zo sterk. Uiteindelijk draait het erom waar je staat bij het vallen van de vlag. We gaan in de kwalificatie in Melbourne zien hoe we ervoor staan.'
George Russell is de beoogde kopman voor Mercedes in 2025, terwijl Lewis Hamilton vervangen wordt door de 22 jaar jongere Andrea Kimi Antonelli. Daarmee heeft Mercedes samen met Racing Bulls het jongste coureursduo van 2025. In het verleden koos Mercedes juist vaak voor ervaren en bewezen coureurs.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Horner vol vertrouwen
De teambaas, die zich wel duidelijk durfde uit te spreken, was Horner. De man van Red Bull Racing straalde vertrouwen uit voor de microfoon. 'Ik verwacht dat dit een mega-jaar wordt. McLaren had afgelopen seizoen een heel sterk jaar, maar we wonnen nog steeds meer races dan welke coureur dan ook, bijna twee keer zoveel als wie dan ook zelfs', geeft Horner aan. Verstappen won negen Grands Prix, waarvan zeven van de eerste tien, terwijl Lando Norris in Abu Dhabi zijn vierde zege van het seizoen greep, en uiteindelijk dus op minder dan de helft van het totaal van Verstappen eindigde.
Red Bull kampte in grote delen van het seizoen met problemen aan de RB20, en hoopt die problemen in 2025 te hebben opgelost met de RB21. 'Max zal lastig te verslaan zijn, maar we zullen de concurrentie niet onderschatten', concludeert Horner, die terug kan vallen op de resultaten van de afgelopen seizoenen in zijn voorspellingen.
Favoriet bij de wedkantoren
McLaren-CEO Zak Brown wordt er bij Sky Sports F1 op gewezen dat Lando Norris gezien wordt als de grootste favoriet. 'Ik hoorde inderdaad dat Lando de favoriet is, maar ik heb het zelf nog niet gezien. Ik geloof dat hij absoluut een van de favorieten is. Ik zou Oscar (Piastri, red.) ook in dat lijstje zetten, en ik zou Max, Charles (Leclerc, red.), Lewis (Hamilton, red.), en George (Russell, red.) in dat rijtje plaatsen.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Norris heeft volgens de wedkantoren zo'n 29 procent kans, met Verstappen vlak daarachter met 27 procent kans op een vijfde titel. Charles Leclerc maakt de top drie vol met zestien procent kans, voor Lewis Hamilton met twaalf procent, Oscar Piastri met negen procent kans, en George Russell met zo'n vijf procent kans. Bij de constructeurs wordt McLaren ook als lichte favoriet gezien, voor Ferrari, en met Red Bull en Mercedes op gepaste afstand.
Wie denkt dat Brown met de zes eerder genoemde coureurs al een behoorlijk lijstje aan kandidaten opnoemt, moet zich ook nog voorbereiden op de tweede batch van de Amerikaan, die duidelijk alle opties openhoudt en nog enkele outsiders opnoemt. 'Ik verwacht dat Kimi (Antonelli, red.) ook wel een paar races zal winnen, maar als rookie zal het natuurlijk lastig worden om 24 weekenden aan elkaar te knopen, zonder enkele rookie-fouten te maken. Ik weet ook zeker dat Liam (Lawson, red.) sterk zal zijn, en sluit ook Fernando (Alonso, red.) niet uit, dus ik denk wel dat het een episch seizoen wordt', aldus de Amerikaan.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties